Ile trwa wymiana szybki w telefonie?

Niemal każdemu kiedyś zdarzyło się upuścić telefon na ziemię – a jeżeli ma się pecha, taki wypadek skutkuje stłuczeniem się szybki w urządzeniu. Niestety, taka usterka nie może zostać naprawiona na podstawie gwarancji, gdyż winny jest w jej przypadku tylko i wyłącznie użytkownik. W takim przypadku należy udać się do serwisu, gdzie wykwalifikowany pracownik podejmie się wymiany stłuczonej szybki, bądź spróbować samodzielnie dokonać naprawy. Z jakimi kosztami wiąże się wymiana szybki w serwisie? Ile trwa wymiana szybki w telefonie? Czy warto decydować się na wycieczkę do serwisu, czy może lepiej wymienić szybkę w domowym zaciszu? 

Koszt wymiany szybki w telefonie

W zależności od modelu telefonu, który oddajemy do naprawy, należy liczyć się z kosztem oscylującym w granicach 200-400 złotych. Oczywiście, cena ta może być wyższa lub niższa, a u autoryzowanych serwisantów może wynieść nawet dwukrotność wspomnianych kosztów. Wszystko zależy od tego, jaki model urządzenia posiadamy i do jakiego serwisu zdecydujemy się go zabrać. Choć nieco kosztowna, naprawa telefonu w serwisie jest zdecydowanie najbardziej pewnym rozwiązaniem; możemy być spokojni o to, że urządzenie wróci do nas naprawione przez doświadczonych profesjonalistów.

Ogółem rzecz biorąc, czasem wymiana całego ekranu może być bardziej opłacalna, niż wymiana samej szybki – jeżeli szybka telefonu jest wyjątkowo mocno potłuczona, a ponadto pojawiają się problemy z działaniem ekranu dotykowego, może się okazać, że lepiej jest zainwestować w wymianę całego ekranu. Dobrej jakości używany ekran może być tańszy, a ponadto taka usługa jest zwyczajnie łatwiejsza do wykonania; stąd serwisy zazwyczaj wykonują taką usługę w niższej cenie niż wymianę samej szybki.

Ile trwa wymiana szybki w telefonie? – samodzielna naprawa

Oczywiście, pozostaje również tańsza, szybsza alternatywa – czyli naprawienie stłuczonej szybki samodzielnie. Należy wówczas zakupić odpowiednią szybkę do wymiany na własną rękę, a następnie zastąpienie nią stłuczonej szybki. Niestety, takie rozwiązanie wiąże się ze sporym ryzykiem, i jest generalnie niezalecane w przypadku osób, które nie są doświadczone w naprawach tego rodzaju; niewykwalifikowana osoba może w trakcie wymiany szybki niechcący uszkodzić również wyświetlacz. Wymiana szybki oraz wyświetlacza staje się dużo droższym przedsięwzięciem niż wymiana samej stłuczonej szybki, toteż lepiej jest nie ryzykować i o ile nie jest się pewnym swoich umiejętności, lepiej jest od razu zanieść telefon do serwisu. Ile trwa wymiana szybki w serwisie?

Ile trwa wymiana szybki w telefonie?

Ile trwa wymiana szybki w telefonie? W zależności od serwisanta, taka naprawa powinna docelowo potrwać około 2-3 dni. Zdecydowanie nie powinno się liczyć na to, że wymiana uszkodzonej szybki zostanie wykonana „od ręki” – zanim telefon wróci z powrotem w ręce właściciela, serwis musi mieć pewność, że klej użyty do naprawy szybki zdążył zastygnąć, a wymieniona szybka w żaden sposób nie utrudnia korzystania z ekranu dotykowego. Jeżeli decydujemy się skorzystać z usług serwisu, niestety musimy być przygotowani na to, że na kilka dni rozstaniemy się z naszym telefonem.