Złote piaski

Złote piaski

Złote Piaski to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych – i jednocześnie najpiękniejszych – kurortów wypoczynkowych w Europie. Znajduje się w Bułgarii – leży w odległości ok. 18 km od Warny, nad brzegiem Morza Czarnego. Na dzień dzisiejszy miejsce te jest najchętniej odwiedzane przez turystów z Polski, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz z krajów skandynawskich. Złote Piaski to miejsce posiadające mnóstwo walorów. Jednym z nich jest fakt, iż to jeden z najmniej zanieczyszczonych rejonów na terenie całej Bułgarii. Kurort położony jest bowiem na terenie parku krajobrazowego noszącego taką samą nazwę. Wspaniałe krajobrazy nie są jednak jedyną zaletą Złotych Piasków.

Miejsce te słynie – co zresztą sugeruje sama jego nazwa – ze wspaniałych, piaszczystych plaż ciągnących się na przestrzeni niemalże 3 kilometrów. Nawet najbardziej wybredni turyści będą w pełni zadowoleni z panujących tutaj warunków do plażowania. Jeżeli ogólnie chodzi o warunki do wypoczywania, Złote Piaski są niekiedy porównywane z Lloret de mar – bardzo znaną hiszpańską miejscowością wypoczynkową będącą jednocześnie uzdrowiskiem. Budowa Złotych Piasków rozpoczęła się w latach 50-tych ubiegłego stulecia – nie da się ukryć, że wciąż są tutaj widoczne pozostałości po epoce komunizmu. To jednak w niczym turystom nie przeszkadza. Więcej na ten temat: http://odlotwakacje.pl/.

Na nudę na pewno nie będą tutaj narzekać również i zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Leżące niedaleko od plaż wzgórza oraz lasy idealnie nadają się do uprawiania zarówno pieszej, jak i rowerowej turystyki. W Złotych Piaskach są także znakomite możliwości w zakresie uprawiania rozmaitych sportów wodnych – na przykład żeglowania oraz nurkowania. Można ponadto skorzystać z oferty instruktorów tenisa ziemnego oraz jeździectwa. Spośród innych atrakcji znajdują się tu między innymi kasyna i rozliczne kluby. Turyści mają do dyspozycji przeszło 100 hoteli oraz miejsca noclegowe w pięknych willach. Zaletą Złotych Piasków są też dobre połączenia komunikacyjne – z dojazdem tu nie ma problemu. Oto, ile tam polecisz – http://odlotwakacje.pl/ile-trwa-lot-dobulgarii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *