Zarządzanie czasem dla profesjonalistów: w ten sposób położysz kres prokrastynacji!

„Czas to pieniądz” lub jakość życia? Metody zarządzanie czasem

Przed poświęcić się do zarządzania czasem, wziąć trochę czasu, aby odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania:

Dlaczego chcesz więcej czasu?
Co zrobić z czasem uratować?
Więcej czasu poprzez zarządzanie czasem jest iluzją. Bardzo szybko oczekiwana przerwa jest ponownie napełniony. Należy wyczyścić dokładnie o tym, co chcesz osiągnąć. Jakie potrzeby mają za swój cel?

Zdemaskować złodzieje czasu

Wiesz, to określa złodziei czasu życia codziennego. Aby je odsłonić, napisać listę swoich największych złodziei czasu. Pomyśl o tym teraz, jak można zrobić problem gorzej. Na przykład, z pytaniem: „Jak mogłem pozwolić mi ukraść więcej czasu”, napisać wszystko, co przychodzi do głowy – nawet jeśli czuje się dziwnie. Im więcej tym lepiej ukośne. Znalazłeś zbiór piękny wzmacniaczy problemu? Następnie podkreślenie wszystko jesteś już robić te rzeczy, i umieścić go natychmiast. Pozostałe oświadczenia się odwrócić i znaleźć nowe rozwiązania. Tu nie chodzi o wyeliminowanie jakichkolwiek small talk lub odwrócenie uwagi mile widziane, ale aby zidentyfikować złodziei czasu i opracować nowe strategie.

Myśl eksperyment: Wygrana podróż
Następnym krokiem jest sprawdzić swoje zadania w nowym kontekście. Wyobraźmy sobie, że już wygrał wycieczkę. W przyszłym tygodniu lecisz na miesiąc gdzie chcesz. Zanotuj teraz:

można pominąć, jakie zadania?
Jakie zadania można powierzyć komu?
Kto reprezentuje cię klientów zapytań / wniosków o zarządzaniu?
Jakie zadania musisz wykonać samodzielnie do tego czasu?
Jakie prace Czy nadal chcesz samolot koniecznie?
To ćwiczenie pomaga ustalać priorytety. Sprawdzić przy tej okazji, mogą zostać pominięte, jakie zadania w zasadzie. Co robisz z przyzwyczajenia, bez
to przybliża cię do swoich celów? Za kwestionować zalety swoich zadań. Więc można skupić cię na bardzo ważnych zadań. A swoją drogą to motywacja wzrośnie.

Co możesz zrobić dziś…

Wiesz to? Na swojej liście rzeczy do zrobienia są ważne zadania, które powinny być już zrobione? Ale dbać o wszystkim innym, tylko nie do wysokie priorytety. Zrobiłeś to do was mocno, ale nadal nie zrobił. Duch wprawdzie ochoczy… ?

Znowu i znowu wcisnąć rzeczy na palniku pleców, zrób to w ostatniej chwili lub znaleźć wiele wymówek. Jeśli zdarza się to często, wpadłeś w pułapkę prokrastynacji. To stary dobry przesuwnych.

Czy wiesz, że to może mieć również korzyści odroczenia coś? Czasami rzeczy dbać o siebie. Lub następnego dnia to my łatwo ręcznie. To jest zupełnie w porządku i można usiąść.

Co często zdarza się, że mamy do krótkotrwałego poczucie spełnienia – szybka doładowania dopaminy – pozostawienie pozornie dużych lub nieprzyjemnych zadań. Że zwłoka utrudnia wydajności, a nawet może uczynić je źle, badania wykazały. może powodować stres, depresja, lęk i zmęczenie. Jeśli to jest optymalizacja mocnych argumentów zarządzania czasem oraz opracowanie nowych strategii? Weź kartkę i długopis pod ręką.

Chodź się na torze

Zastanów się, co możesz zrobić zadania nie są kompletne znowu i znowu:

 • Jakie działania są dokładnie?
 • Jak często to się dzieje?
 • Co się stanie, jeśli pozostawić niedokończone pracy?
 • Co robisz, a nie?
 • Czy unikać wszystkiego i / lub zrobić to na zawsze
 • w ostatniej chwili?
 • Co myślisz i czujesz w takich sytuacjach?
 • Jak mogłeś ty, kunktatorstwo w zachwycającym
 • przynieść nagłówek?
 • Jaki obraz lub symbol pasuje?
 • Znajdź dodatniego który pozytywna intencja lub co za odroczenie korzyści?

Jakie są korzyści Znajdziesz przy bliższym?

 • Co trzeba zrobić, aby wykonać zadanie?
 • Sobie sprawę, że żadna decyzja, aby podjąć decyzję.

Pomyśl o tym, jak można osiągnąć stanowczy zamiar inaczej. Znajdź co najmniej trzy sposoby i odtwarzanie nowych zachowań w głowie ze wszystkimi swoimi zmysłami dzięki. Jakie zmiany w swoim zachowaniu? Jakie uczucia ty doświadcza?

Przerzuć przełącznika – Zarządzanie czasem
Co spostrzeżenia czy zdobyte i jak można zoptymalizować zarządzanie czasem? stopniowo zmienił swoje zachowanie. Co może być pierwsza małe zwycięstwo będzie? Jakie zasoby (umiejętności, mocne strony, ludzie …) może pomóc w konwersji? Umieścić swój pierwszy krok mocno – najlepiej w ciągu najbliższych 72 godzin – aby dostać się do DO. Chwała ci za pierwszych pozytywnych zmian i szkolenie ich w duchu. Więc zmniejszyć stres i zmartwienia dla sprawnej organizacji pracy. Więc przezwyciężyć wyzwania lewo.