Wiecznie dostępny – dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na Messenger?

Obecnie bardzo ciężko spotkać osobę, która nie posiada konta na Facebooku lub w komunikatorze Messenger. To dla wielu osób wręcz podstawowe sposoby komunikacji ze znajomymi i rodziną. Facebook przez lata udoskonalał swój serwis. Możemy tam obecnie tworzyć grupy, dzielić się zdjęciami i przemyśleniami, ale także reklamować swoją firmę czy nawet bezpośrednio sprzedawać produkty. Messenger to zaś element całego serwisu, który dodatkowo jest aplikacją przeznaczoną do przesyłania wiadomości lub rozmów wideo. Bardzo istotną funkcją serwisu i aplikacji jest sprawdzenie ostatniej aktywności znajomych. Tutaj pojawia się jednak często drobny problem — zdarza się bowiem często, że możemy zobaczyć błędy status aktywności i osoba, która według portalu jest obecnie zalogowana, tak naprawdę z niego nie korzysta w danym momencie. Dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na messenger, nawet gdy go nie ma?

Dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na Messenger? Powody

Zdarza się, że niektóre osoby nie chcą cały czas być widoczne jako dostępne i decydują się na wyłączenie widoczności w stawieniach serwisu i aplikacji. To jednak często nie działa w pełni i aktywność takiego użytkownika ciągle widoczna jest dla jego znajomych. Dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na messenger, mimo że zdecydował się na takie ustawienia? Powód tego jest bardzo prosty. Spowodowane jest to działaniem w tle aplikacji na naszym telefonie. Jeśli tylko jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi lub korzystamy z transferu danych, aplikacja Facebook i Messenger przesyłają innym użytkownikom informacje na temat naszej aktywności. By tego uniknąć, możemy oczywiście za każdym razem, gdy nie korzystamy z telefonu wyłączać Internet. To często jest jednak nie praktyczne, ponieważ obecnie wiele aplikacji korzysta z niego, a nie zawsze możemy ze wszystkich zrezygnować. Możemy także za każdym razem wylogowywać się z obu aplikacji, co także sprawi, że nie będziemy widoczni. Stracimy jednak wszelkie powiadomienia.

Teraz gdy już wiesz, dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na messenger, warto dowiedzieć się, kiedy dokładnie aplikacja informuje innych o aktywności.

Dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na Messenger? Jak działa aktywność

Wiele osób przed erą Messengera korzystało z niezwykle popularnego w Polsce komunikatora Gadu-Gadu, który miał możliwość zmiany naszego statusu na „Niewidoczny”, co sprawiało, że inni użytkownicy nie wiedzieli o naszej aktywności, a jednocześnie my ciągle mogliśmy odbierać powiadomienia. Niestety Messenger nie oferuje nam takiej możliwości. Status aktywności na Facebooku pełni bowiem funkcję informacyjną. Pokazuje on innym użytkownikom platformy czas od ostatniej aktywności danego użytkownika. Informacja ta wyświetlana jest obok imienia i nazwiska oraz zdjęcia profilowego zarówno na Facebooku, jak i Messengerze. Trzeba jednak wiedzieć, że Messenger o aktywności informuje nawet wtedy, gdy telefon użytkownika jest zablokowany, a sama aplikacja nie jest uruchomiona. Spowodowane jest to ciągłym przekazywaniem informacji przez aplikacje niezależnie od tego, czy z niej korzystamy. W ten sposób bowiem serwis odbiera informacje o przychodzących wiadomościach, powiadomieniach i zmianach na tablicach naszych znajomych. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, ponieważ nie musimy za każdym razem uruchamiać aplikacji i czekać aż pobierze ona nowe dane, ale jednocześnie sprawia, że jesteśmy ciągle na swój sposób aktywni na platformie.

Facebook i Messenger to niekwestionowani liderzy pośród social mediów i aplikacji do komunikacji. Spowodowane jest to mnogością opcji, które dają nam obie aplikacje — poza zwykłą komunikacją możemy także informować innych o tym, co u nas słychać, wymieniać się zdjęciami czy nawet kontaktować się z firmami w różnych sprawach.