Podarunek na roczek – jak wybrać?

Pierwsze 12 miesięcy życia to niezmiernie ważny okres. Maluch dorasta zarówno psychicznie, jak i cieleśnie. W związku z tym upominek wręczony tego dnia powinien być wyjątkowy. Jaki gadżet potrzebny jest rocznemu maluchowi? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać właściwy produkt? Zobacz, jak wygląda perfekcyjny podarunek na pierwsze urodziny?

Gadżety – ratunek dla rodziców

Małe dzieci nie rozumieją przyjęcia urodzinowego. Z tego powodu czasem świetnym pomysłem na prezent są gadżety, które udogadniają życie mamy i taty. Zawsze warto zapytać, jakie akcesoria będą przydatne. Czasem lepiej złożyć się na droższy przedmiot w grupie. Może to być np. spacerówka czy krzesełko do karmienia.

Podarek na roczek mogą stanowić też ubranka dla malucha. Rosnący niemowlak wymaga ciągłych zmian dużej części szafy. Bardzo częste kupowanie większych ubrań wiąże się z wysokimi wydatkami. Dlatego można wspomóc opiekunów w tym aspekcie. Oprócz klasycznych elementów szafy przydatne mogą być kapelusze lub bluzy z nadrukiem.

Zabawki edukacyjne – nieocenione wsparcie rozwoju dziecka

Lekarze studiujący temat rozwoju niemowlaków mówią jasno, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma niebagatelne znaczenie. Zabawki sensoryczne dla rocznych chłopców i dziewczynek wpływają pozytywnie na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Najczęściej wykonane są z tworzyw o ciekawych strukturach. Mają też właściwie dopasowane kolory. Ponadto, mogą błyszczeć i wydawać różne dźwięki i zapachy.

Kupując prezenty dla dziecka, warto wziąć pod uwagę zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli chłopiec lub dziewczynka ma już sporo produktów, które wpływają na wzrok, to więcej sensu będzie miał wybór instrumentu muzycznego lub gryzaka. Obecnie można również bez problemu wyszukać zabawki, które szlifują wszystkie zmysły w tym samym czasie. Należy jednak pamiętać, że produkt musi być odpowiednio dopasowany do wieku i zdolności malucha.

W jaki sposób dobrać zabawkę edukacyjną?

Sprzedawcy zabawek edukacyjnych muszą informować o przeznaczeniu swojego gadżetu. Na opakowaniach można zobaczyć wiek dziecka, dla którego stworzony jest konkretny element. Jest to najważniejszy czynnik przy zakupie zabawki interaktywnej. Istotnymi kwestiami są też zamiłowania i stopień rozwoju chłopca lub dziewczynki. Nieodpowiednio dobrane przedmioty mogą obciążać emocjonalnie i nieść ze sobą rozdrażnienie. Dlatego zakup zabawek na urodziny musi być zawsze dobrze przemyślany.

Wysokiej jakości zabawki – w jakim sklepie można je znaleźć?

Gadżety dla najmłodszych powinny spełniać najwyższe normy dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego zabawki dla dzieci najlepiej kupować w zaufanych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych producentów jest sklep Noski Noski. W ofercie można wyszukać różnego typu gadżety dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są też akcesoria, które mogą uprościć obowiązki takie jak karmienie czy ubieranie malca.

Przede wszystkim warto zainteresować się katalogiem zabawki edukacyjne. Można natrafić tam na niezwykle praktyczne gadżety, które spodobają się zarówno malcowi, jak i rodzicom.