Od tych gier planszowych twoje dzieci się nie oderwą! Top 3 pomysły na prezent

Szykuje się wiele okazji, podczas których będzie można obdarować dzieci prezentami – mikołajki, święta Bożego Narodzenia. Warto już teraz zastanowić się nad tym, co nasze dzieci znajdą pod choinką. Pokoje dziecięce z reguły toną dziś w stosach nieużywanych zabawek, które znudziły im się po kilku dniach. Chcesz tego uniknąć i nie dokładać do tej hałdy kolejnej nic nieznaczącej zabawki? Dobrze trafiłeś! Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego lepiej postawić na gry planszowe. Przygotowaliśmy 3 propozycje dla różnych grup wiekowych.

 

Sklep z grami planszowymi dla dzieci – to tam znajdziesz wymarzony prezent

Badanie naukowe wskazuję na wiele zalet, związanych z graniem w gry planszowe. Wymienić można chociażby rozwijanie umiejętności poznawczych, naukę samodzielnego rozwiązywania problemów, wspomaganie koncentracji i pamięci, naukę logicznego myślenia i wiele innych. Ponadto – co ciekawe – granie w gry planszowe obniża poziom stresu, reguluje ciśnienie krwi i wyzwala produkcję hormonów, odpowiedzialnych za stan szczęścia. Kolejną kwestią jest zacieśnianie więzi rodzinnych podczas rozgrywek. Można się wówczas poczuć swobodnie i cieszyć obecnością bliskich bez zbędnej presji. Poza tym gry zapewniają po prostu świetną zabawę! Koniecznie odwiedź więc sklep z grami planszowymi dla dzieci

Top 3 gier planszowych:

Gry planszowe dla maluchów

Wprowadzanie malucha do świata gier planszowych można zacząć od stosunkowo łatwych gier typu memo. Jedną z ciekawszych, a jednocześnie prostych i intuicyjnych, gier na rynku jest Dobble. Dla maluchów świetnie sprawdzi się wersja z bohaterką popularnej serii książeczek – Kicią Kocią. Gra jest bardzo prosta i – mówiąc w skrócie – polega na odnajdywaniu takich samych obrazków na kartach (karty trzyma w rękach gracz, jedna leży na środku). Rozgrywki są krótkie. Nie ma szans, by dziecko się znudziło. Podczas gry dziecko ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację.

Gry planszowe dla dzieci 8+

Dzieci w tym wieku z reguły uwielbiają gry planszowe i nieźle się przy nich emocjonują, a więc będzie to dla nich świetny prezent. Proponujemy kultową już grę Carcassone. Tak naprawdę jest to gra dla całej rodziny. Misją graczy jest rozbudowanie królestwa, wznoszenie budowli lub zajmowanie ich innym graczom. Ta wciągająca pozycja ma ciekawą warstwę graficzną i jest jedną z najlepiej dopracowanych gier planszowych na rynku. Ciekawą propozycją dla dzieci w tym wieku są także gry z serii Smart Games, które można przechodzić w pojedynkę. Są to gry logiczne, wymagające myślenia.

Gry planszowe dla nastolatków 13+

Oczywiście nie można tutaj nie wymienić gier RPG. To doskonała propozycja dla nastolatków na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Jest to gra, która opiera się na prowadzeniu narracji, w wyniku czego buduje się uniwersum, natomiast gracze wcielają się w postaci z gry. Dzięki takim rozgrywkom (które mogą trwać godzinami) można się przekonać, jaką moc ma wyobraźnia, bo to właśnie w niej toczy się cała rozgrywka. Jeśli chodzi o przykładowe tytuły, do tej kategorii zaliczają się: Dungeons & Dragons, Legend of Five Rings, Zew Cthulhu.