Jak przebiega wycena samochodu sprzedawanego do skupu?

Jak przebiega wycena samochodu sprzedawanego do skupu?

Skupy zachęcają klientów do sprzedaży swoich używanych samochodów uproszczonymi formalnościami i szybką wypłatą pieniędzy. Ile jednak dokładnie można podczas takiej transakcji zarobić? Od czego zależy cena proponowana przez skup?

Ocena wartości samochodu

Pierwszym krokiem coraz częściej jest wycena online. To wygodne narzędzie, bo formularz zgłoszeniowy można wysłać w dowolnym momencie, a odpowiedź od skupu otrzymuje się zwykle jeszcze tego samego dnia. Formularz dostępny na https://kupimyauto.com/skup-aut-kujawsko-pomorskie/ zawiera kilka pól do wypełnienia i warto w nich umieścić jak najwięcej szczegółowych informacji, bo dzięki temu pierwsza, wstępna wycena będzie bardziej precyzyjna. Jest także możliwość przesłania zdjęć swojego samochodu.

Jeśli oferta przedstawiona przez skup jest odpowiednio wysoka, można się umówić na fizyczne oględziny celem weryfikacji danych przedstawionych w formularzu. Ostateczna kwota nie różni się zbyt mocno od pierwszej wyceny, może nawet być wyższa, kiedy podczas oględzin wyjdzie, że samochód jest w lepszym stanie niż to wynikało z opisu. I analogicznie, jeśli w formularzu nie wymieniono istotnych wad pojazdu, w końcowej wycenie skup zaproponuje niższą stawkę za przyjmowany samochód.

Jak wygląda transakcja?

Formalności w skupie są bardzo proste i wszystko da się załatwić w ciągu jednego dnia. Przedstawiciele skupu kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/ umawiają się na oględziny oraz odbiór samochodu w wygodnym dla klienta terminie i pod adres przez niego wskazany. Auto jest niesprawne? To też żaden problem, skupy zapewniają własny transport i przejęte auto zabierają na lawetę, bez obarczania klienta dodatkowymi kosztami.

Umowa podpisywana jest od razu, w miejscu odbioru samochodu lub w biurze skupu, jeśli sprzedający osobiście dostarczył swój pojazd. Wypłata pieniędzy następuje tego samego dnia, zaraz po podpisaniu dokumentów – najczęściej jest to gotówka, w niektórych skupach realizowane są przelewy bankowe. Po podpisaniu umowy pełnoprawnym właścicielem samochodu jest już skup i to na nim spoczywa teraz obowiązek opłacania składki OC oraz zezłomowania zniszczonego pojazdu w sposób zgodny z przepisami.