Higiena rąk w dobie COVID

Higiena rąk w dobie COVID

W obecnej sytuacji kryzysowej, skupiamy się przede wszystkim na higienę rąk – ale dotyczy to nie tylko czyszczenia i dezynfekcji, ale także ostateczną suszenie rąk. W toaletach wiele miejsc pracy i urządzeń użyteczności publicznej można znaleźć na tej systemów uniwersalnych, takich jak osuszacz powietrza elektrycznym. Co pojawia się praktyczny i higieniczny w pierwszym, ale nawet oznaczać wzrost liczby bakterii aż do 194 procent zamiast redukcji. Dlaczego ręczniki papierowe są bardziej wydajne i higieniczna alternatywa w publicznych toaletach. Higiena rąk w dobie COVID – czytaj dalej.

Znaczenie ma suszenia ręczne

Czy ręczniki na rolce wykonane z papieru lub tkaniny, ręczniki wielkości lub elektryczne suszarki do rąk z wentylatorem nadmuchu – toalety publiczne oferują szeroką gamę systemów do klientów i pracowników po umyciu szybko schną. Tutaj proces nie służy osuszania rąk wyłącznie osobisty komfort, ale jest kluczowym czynnikiem w ogólnej higieny rąk.

Bakterie są przenoszone więcej na mokrej niż na suchej skórze – dlatego tematem suszenia rąk zarówno zmniejszenia ilości bakterii na dłoniach.

Ponieważ podczas mycia rąk, mikroorganizmy rozpuszcza się z powierzchni, ale nie są usuwane płuczącą wodą, – w związku z tym późniejsze suszenie odbywa się nieznaczną rolę.

Systemy do suszenia rąk – Higiena rąk w dobie COVID

Elektryczne osuszacz
Ze względu na łatwość konserwacji i oszczędność materiałów eksploatacyjnych oraz koszty przechowywania, wiele firm wybiera osuszacz powietrza elektrycznym. Ale to, co materialne i dostawa systemu naprawdę nadaje się do skutecznego zwalczania wirusów?

Według badań przeprowadzonych przez University of Westminster liczba bakterii wzrosła do rąk poprzez zastosowanie suszarki strony z dmuchawą powietrza o około 42 procent, a ciepłe powietrze suszarki ręcznie aż o 194 proc.

Badanie Eurofins Inlab potwierdzono ponadto: gorącym powietrzem i strony suszarki zarazkami wentylatorów powietrza wdmuchuje się na podłodze i do dwóch metrów w pomieszczeniu, a więc może sprzyjać infekcji wirusowej innych. Do wewnątrz tworzy zwiększony potencjał do skażenia środowiska, użytkowników i osób postronnych – szczególnie w obecnej pandemii Covid jest fatalnym skutkami.

ręczniki materiałowe
Ponadto powszechnie występują w toaletach jest system rolki ręczników bawełnianych: Chociaż zastosowanie tego wykazano zmniejszenie ilości bakterii na ręce po suszeniu mokrej tkaniny z walców jest niehigieniczne. Ponadto, dostarczona czyste rolki są często przechowywane przy brudnych rolek, tak że są niedostatecznie higieniczne.

Rolki i arkusze papierowe ręczniki
Szpule i ręczniki papierowe pokroić w badaniu, jednak zrobił wiele lepiej: Tutaj jest zmniejszenie ilości bakterii na rękach o 24 procent, a zmniejszenie obciążenia patogenu na opuszkach palców aż o 76 procent, aby przejść. W przeciwieństwie do powietrza suszarki do skutecznego usuwania bakterii jednorazowych ręczników chłonność i wchłanianie, a zatem zapewniają optymalny poziom higieny rąk i toalety. Ponieważ korzystanie z ręczników papierowych produkuje również minimalny przepływ powietrza, w tej metodzie, ryzyko skażenia środowiska, a tym samym kropelka zakażenie innych jest znacznie niższy niż w innych systemach osuszania rąk. Teraz już wiesz jak ważna jest higiena rąk w dobie COVID.

One thought on “Higiena rąk w dobie COVID

Komentarze są wyłączone.