Gry na PS5 i wsteczna kompatybilność

Konsole są to urządzenia, bez których gracze nie mogą się obejść. Obecna generacja oferuje niezliczoną ilość produkcji, które swoją grywalnością przyciągają co raz to więcej osób. Nie dzieje się tak bez powodu. Playstation 5 bowiem dysponuje mocarnymi podzespołami, uwydatniającymi gry tak, że nie sposób się od nich oderwać. Gry na konsole nie są zamknięte na jeden przedział wiekowy, co za tym idzie, mogą w nie grać zarówno starsi, jak i młodsi gracze. Dzielą się one na wiele gatunków, co w znacznym stopniu ułatwia dobór odpowiedniej dla nas produkcji.

Jakie gry warto wybrać dla dziecka?

Jeśli wydawało wam się, że lista gier dla dzieci jest uboga, byliście w ogromnym błędzie. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że ogromna część graczy to młodzi odbiorcy. Zwykle na opakowaniu gry widnieją tak zwane PEGI. Jest to informacja dla rodzica, która pomóc ma ocenić, dla kogo konkretnie jest przeznaczona dana produkcja. Nie jest to jednak wyznacznik, którego trzeba kurczowo się trzymać. Może się okazać, że gra  przeznaczona dla trzyletniego dziecka jest zwyczajnie mało wymagająca. W takim wypadku warto poprzeczkę nieco przekroczyć, siadając razem do gry odrobinę trudniejszej, dla starszych odbiorców. Oczywiście na ps5 gry mogą być dla młodych za trudne, ale czasem lepiej jest to zweryfikować tak, by potencjał gracza się nie marnował – być może urodził nam się przyszły e-sportowiec!

Wsteczna kompatybilność

Jeżeli chcieliście uruchomić na ps5 gry z konsoli poprzedniej generacji, nie powinno sprawić wam to najmniejszego problemu. Playstion 5 dysponuje bowiem wsteczną kompatybilnością, co za tym idzie, tytuły wydane na PS4 również mogą zostać uruchomione. Jeśli z jakiś przyczyn nie posiadaliście wcześniejszej wersji konsoli, kupno Playstation 5 będzie świetnym pomysłem. W ten sposób będziecie mogli nadrobić zaległości i jednocześnie cieszyć się możliwościami, jakie daje PS5.

Wsteczna kompatybilność jest niezwykle przydatna. Dzięki niej możemy nie tylko zagrywać się w tytuły klasyczne, ale również te na VR. Firewall Zero Hour – gra skupiająca się na umiejętnościach strzeleckich czy Moss, czysto zręcznościowa produkcja gdzie wcielamy się w małą myszkę, są to gry, które świetnie nadają się na imprezy domowe. By móc zatopić się we wspomnianych grach, potrzebny nam będzie Playstation VR i specjalny adapter, który nabyć możemy za darmo na oficjalnej stronie producenta konsoli. Nie ma jednak co się skupiać jedynie na starszych wydaniach, ponieważ gier na Playstation 5 jest naprawdę sporo. Niezależnie od tego, czy na ps5 gry przez nas uruchomione będą starsze, czy nowsze, bawić się będziemy przednio!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *