Facebook – wyloguj na wszystkich urządzeniach

Czy kiedykolwiek szukałeś sposobu na wylogowanie się ze swojego konta na Facebooku na dosłownie wszystkich urządzeniach? Obawiasz się, że nie wylogowałeś się na urządzeniu, z którego już nie korzystasz lub korzystają inne osoby? Możliwe, że dalej nie wiesz jak to zrobić, jeśli tak, znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Tutaj dowiesz się krok po kroku jak to zrobić. Nie martw się jest to na prawdę proste i szybkie. 

Facebook wyloguj się na wszystkich urządzeniach – krok po kroku

Gdy chcemy się wylogować z urządzenia, na którym obecnie jesteśmy jest to banalne i bardzo intuicyjne, na komputerze wystarczy, że klikniesz w prawym górnym rogu w strzałkę, znajduję się ona obok ikony dzwoneczka świadczącego o powiadomieniach. Następnie na samym dole wyświetlonej listy znajduje się napis „Wyloguj się” – jest to ikona przedstawiająca drzwi ze strzałką w prawo. Na urządzeniach mobilnym procedura ta wygląda bardzo podobnie. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej jeżeli nie chcemy wylogować się tylko z urządzenia na jakim obecnie jesteśmy zalogowani, ale na wszystkich, na których kiedykolwiek byliśmy, a teraz nie mamy już do danych urządzeń dostępu. 

Pierwszą czynnością jaką wykonujemy jest wejście w „Ustawienia Facebooka” możemy w nie wejść w podobny sposób jak przy procedurze wylogowania się na jednym urządzeniu. Odszukujemy w prawym górnym rogu symbol strzałki a następnie wybieramy „Ustawienia i prywatność”, kolejno „Ustawienia”. Po lewej stronie ekranu wyświetlą nam się zakładki, my wybieramy „Bezpieczeństwo i logowanie”. Kolejną i jedną z ostatnich czynności, które musimy wykonać jest odnalezienie sekcji „Miejsce logowania”, rozwijamy klikając „Zobacz więcej”. Teraz wystarczy tylko przewinąć na sam dół. Wybieramy „Wyloguj ze wszystkich sesji”. W tym momencie powinniśmy zostać wylogowani z każdych urządzeń, na których byliśmy jeszcze zalogowani. 

Jak widać proces wylogowania się ze wszystkich bieżących sesji nie jest trudne, warto również zauważyć, że oprócz tej możliwości możemy również podejrzeć na jakich urządzeniach były ostatnie logowania, gdy uznamy jakąkolwiek aktywność za podejrzaną, istnieje również możliwość wylogowania się z tego konkretnego urządzenia. Wciskamy wtedy w trzy kropki, które znajdują się po prawej stronie obok podejrzanej aktywności, następnie wybieramy „Wyloguj się”. 

Krótkie podsumowanie Facebook – wyloguj się 

Jak widać wyżej wylogowanie się na wszystkich urządzeniach jest na prawdę proste i szybkie. Nawet jeżeli jeszcze nie szukałeś na to sposobu, warto go poznać. Nie jednokrotnie korzysta się w celu szybkiego sprawdzenia czegoś na Facebooku u znajomych, w pracy, na uczelni, bibliotece lub innym miejscu, gdzie był dostęp do komputera. Przy natłoku codziennych obowiązków zdarza się zapomnieć, bądź nie być pewnym tego, czy na pewno wylogowaliśmy się z urządzenia, z którego korzysta więcej osób. Warto dbać o bezpieczeństwo i prywatność swoich danych oraz konta na Facebooku. Jeśli Nasze dane i konto wpadną w nieodpowiednie ręce może dojść nie tylko do utraty przez Nas wielu danych, ale również próbą oszustw i wyłudzeń żerując na Naszych znajomych podszywając się pod Nasze dane.